Eddig mindig arról beszéltünk, milyen lenne a tökéletes létezés a swingerben… Persze volt már arról is szó, hogy nem mindig minden fenékig tejföl…
Mindenkinek van egy vagy sok történet a fejében példaként…
No de hogyan kezeljük ezeket a helyzeteket? Ma erről lesz szó 😊
Életünk minden szakaszában találkozunk konfliktusokkal. Legyen szó családról, munkahelyről vagy baráti kapcsolatokról, a konfliktusok mindenképpen elkerülhetetlenek az életünkben.
Egy tökéletes világban nem lennének gondok. Mindannyian boldogok lennénk és a szivárványon ugrálnánk. Ebben a világban azonban, amelyben élünk, konfliktusok mindenhol jelen vannak. Különösen, ha olyan új távlatokat fedezünk fel, mint a nonmonogámia.
Éppen ezért a konfliktusok megoldása elengedhetetlen életkészség. Soha nem tudhatjuk, mikor jön a probléma, ezért jól jön, ha képesek vagyunk szembenézni vele.
Gyakori küzdelmek a swingerben
A konfliktusok minden formában és méretben jelentkezhetnek. Legfőképpen, ha kezdő swinger vagy, problémák alakulhatnak ki Közted és partnered között. Ezek a következők lehetnek:
- Eltérő elvárások: A különböző elvárásokkal való swingelés gyakrabban vezet konfliktusokhoz. Ha elkötelezed magad valami mellett a partnereddel, miközben különbözőképpen gondolkodtok adott helyzettel kapcsolatban, az biztosan katasztrófa lesz. Erről már beszéltünk! Ne legyünk mártírok!
- Kompromisszumos bizalom : A bizalom elengedhetetlen minden kapcsolatban, nemhogy egy swinger vagy nyitott kapcsolatban. A nonmonogámiára való átállás elég nehéz, de még nehezebbé válik, ha Benned vagy partneredben meginog a bizalom. Lehet, hogy nem szándékos, de az egyik fél bizonyos ingatag döntései miatt elárulva érezheti magát a másik. Nem fogja tudni jól érezni magát, ha a megromlott bizalomra fog összpontosítani. Bizony ilyenkor felütheti fejét a féltékenység…
- Homályos szabályok: Annak ellenére, hogy úgy gondoljátok, hogy nagyon felkészültetek a swinger élményekre, előfordulhat, hogy néhány dolog elveszik a fordításban. Érdemes tehát pontosan kommunikálni, hogy minden pontot tisztán lásson mindkét fél.
- Személyes bizonytalanságok: Bármilyen felkészültnek is gondolod magad, érezhetsz bizonytalanságot, félelmet. Különböző kiváltó okok lehetnek, de a leggyakoribb az, ha azt látod, hogy partnered valaki mással van. Olyan helyzetben találjátok magatokat, amiről ugyan fantáziáltatok, de a valóság azért sokkal rémisztőbb lehet. Ez magában foglalhatja a fizikai bizonytalanságot is.
Problémák más swingerekkel
Eltekintve ezektől a belső konfliktusoktól a kapcsolatodban, szerencsétlenségek is előfordulhatnak közted és a többi swinger között.
- Pletyka – Nem tudod ellenőrizni, hogy az emberek mit adnak tovább egy swinger partyból. Bár a diszkréció a swinger közösségekben alap, sajnos garancia nincs arra, hogy ne pletykáljanak rólunk a háttérben- lehet, hogy túl negatívan, vagy ami még rosszabb, teljesen hamisan.
- Testünk megszégyenítése: A swingerben lengén öltözünk és a nyitott tereken szex közben is ki vagyunk téve a többi érintett fél figyelmének. Előfordulhat, hogy bunkókba futunk és megjegyzéseket kapunk a testsúlyunkkal, formánkkal, szexuális képességeinkkel vagy megjelenésünkkel kapcsolatban.
- Durva kommunikáció: Sokszor halljátok tőlünk is, hogy a swingerben az érintett feleknek világos kommunikációt kell folytatniuk. Mivel a swingerek többsége olyan emberekkel is találkozik, akiket most ismert meg, a kommunikáció bonyolult lehet. Néha a beszélgetések és a szabályok közlése durván kézbesíthető és az őszinteség olykor félreérthető.
- Megszegett szabályok: A szabályok és a határok felállítása olyan, mint a swinger Bibliája. Az alapszabályok azért vannak érvényben, mert minden fél azt tapasztalja, hogy ezek biztonságos, stabil keretet adnak. Konfliktus akkor keletkezik, ha a felek megszegik ezeket a szabályokat, vagy feszegetik a meghatározott határokat.
- Zaklatás: A bántalmazás a swingerben is előfordulhat. A pletykálkodáson és a hamis pletykák terjesztésén kívül a zaklatás az online térben, de klubban vagy egy swingerpartyn is előfordulhat. Mindannyian tapasztaltuk már, hogy kéretlenül landol egy kéz a fenekünkön vagy nem ért valamelyik próbálkozó fél a NEM- ből.
No nézzük akkor, mit tehetünk a fentiek esetén?!
A dráma feloldása és a továbblépés
A fentiek csak általános példák, de sok egyéb probléma is előfordulhat a swingelés közben.
Ezzel együtt hogyan kezeljük ezeket a konfliktusokat?
Először is kommunikálj!!! Igen, még mindig itt tartunk 😊 Ez vonatkozik rád és partneredre, valamint a többi swingerrel való konfliktus kezelésére. A kommunikáció a király 😉
Fejezd ki, hogyan érzel valójában! Ne fényezd a dolgokat; Csak légy őszinte! Koncentrálj arra, hogy megbeszéld, mi zavar téged, ahelyett, hogy magát a személyt támadnád.
Aktívan figyelj! Nem lenne igazságos, ha csak te beszélnél az érzéseidről, igaz? Hagyd, hogy partnered vagy a többi swinger is megossza veled az érme oldalát.
Ezzel még nincs vége. Legyél objektív az aktív hallgatás során! Értsd meg, mit akarnak mondani, ahelyett, hogy a haragodra vagy az érzelmeidre összpontosítanál.
Gondold át a lehetőségeid! Most, hogy minden fél elmondta érzéseit, beszéljétek meg a lehetőségeket, hogyan kezelhetitek az egymásnak ellentmondó helyzetet.
Végül fejezd be a konfliktust! A problémát nemcsak egyszerűen félredobva kell lezárni, hanem azzal is, hogy foglalkozunk vele, és megoldásokat találunk.
És mindenekelőtt!
- Kövesd a swinger etikettet: Bármi történjen is, mindig kövesd a swinger etikettet. A legtöbb swinger pár így tesz, és ezt mindig tartsd szem előtt, amikor Te és partnered vagy más swingerek közötti konfliktusokat probáljátok megoldani.
- A kérdezés- beleegyezés mindenre megoldás: A határok túllépésének elkerülése érdekében mindig kérj beleegyezést! Nem számít, mennyire kellemes vagy finom az érintésed, lehet az kellemetlen vagy kényelmetlen a másik félnek! Csak győződjünk meg arról, hogy minden, ami történik, megegyezés alapján történik.
- Nyugodtan kezeld a zaklatókat: A zaklatókkal történő kommunikáció nagy kihívást jelenthet, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell megtenni! Ne összpontosíts arra, hogy alaposan megkapja Tőled a magáét, azért, amit tett. Ehelyett légy nyugodt, és beszélj privátban a zaklatóval vagy zaklatókkal. Jelezd neki nyugodtan a problémát! Az is lehet, hogy olyan féllel állsz szembe, aki nem készült fel kellőképpen és nem ismeri a szabályokat! Ha továbbra is fennáll a probléma és nem hátrál, ne támadj vissza! Ne adjunk olajat a tűzhöz. Kérj nyugodtan segítséget partneredtől, a szervezőktől vagy más swingerektől!
- Tekintsd át újra és újra a lefektetett szabályokat: Ha párodnál vagy Nálad szabálysértés történik, mindenképpen beszéljétek meg. Talán itt az ideje, hogy felülvizsgáljátok a felállított szabályokat.
Hogy ezt nem tudjuk mindig megfelelően kezelni és a fentiek szerint járni el? Igen, benne van, mindannyiunkat elragadnak néha az érzelmei…
Amíg élünk és új dolgokat és perspektívákat próbálunk ki, a konfliktusok elkerülhetetlenek. A monogám életstílusról a swinger életmódra való átállás sok lehetőséget rejt magában a problémák felbukkanására, de ez nem lehet ok aggodalomra, ha rendelkezünk a konstruktív kezeléshez szükséges kulcsokkal, készségekkel.
A swinger bár kezdetben nehéz és ijesztő, nem kell, hogy a vele járó konfliktusok is ijesztőek legyenek. Tekintsünk rá a fejlődés lehetőségeként, és éljük át a tapasztalatokat.
Engedjünk el minden elvárását, hogy varázslatos élményeket szerezzünk.
A swinger nem egy állóvízen vitorlázás, sokkal inkább erős széllel, hullámokkal teli. Ezek a hullámok hozzák meg azt a magas fokú érzéki töltést és adrenalint, amiért az egészbe belevágunk, de ugyanezen hullámok hozhatnak kihívásokat is elénk. Tanuljunk belőlük és fejlődjünk általuk….
A konfliktusok megoldása végső soron bizalomra és nyílt kommunikációra vezethető vissza. Bízzunk eléggé önmagunkban és partnerünkben, hogy együtt képesek legyünk szembeszállni a konfliktusokkal, és mindenki számára élvezetes helyzeteket tudjunk megteremteni.