Ohh, mennyit beszéltünk már arról, hogy merjünk Nem- et mondani, ugye? Utoljára azt boncolgattam- saját élményeken keresztül, hogy hogyan merjük felvállalni az Igen utáni Nem- et is!
No de mi van az érem másik oldalán? Mi zajlik le bennünk egy elutasítást követően? Merünk- e újabb lépéseket tenni egy negatív élmény után?
Mai témánk, hogy hogyan álljunk fel a Nem- vagy a Nem- ek után….
A swinger szabályok nem figyelmeztetnek: Vigyázzunk az elutasításra!
A swinger az erotikus kiteljesedés és élvezet ígéretével kecsegtet. Bár gyakran megéljük a vágyainkat, a hullámzó kapcsolatok nem mentesek az elutasítás élményeitől sem.
Ezért szoktam azt mondani, hogy bármennyire is fájdalmas e felismerés, de a swinger magabiztos férfiakat követel… Míg a nők erősödnek a körülölelő tisztelet, figyelmesség, női magasztalás hatására, a férfiakat az elutasítások megtörhetik. Mert törvényszerű sajnos, hogy nőként kevesebb elutasítást kapunk, mint férfiként. Így függetlenül attól, hogy párkapcsolatban lévő vagy solo férfiról van szó, lelkileg erős személyiségnek kell lennie a kudarcok elviseléséhez.
A kérdés az, hogyan lehet túlélni őket, és ugyanolyan lelkesedéssel továbblépni?
Miért fáj ennyire az elutasítás?
Az MRI vizsgálatok azt mutatják, hogy agyunk azon területei, amelyek reagálnak az elutasításra, megegyeznek a fizikai fájdalomra reagáló területekkel. Ésszerű, hogy az elutasítás érzelmi fájdalmára úgy utalunk, mint „ha gyomron ütöttek”, vagy „arcon csaptak” volna. Az elutasítás fáj. Szó szerint.
Az elutasítás tapasztalatai hajlamosak erősíteni saját bizonytalanságunkat. A bennünk lévő Agymanók az elutasításokat bizonyítéknak érzékelik a hiányosságaink megerősítésében. Az elutasítás akkor fáj a legjobban, amikor bizonytalanságunk felerősödik, amikor sebezhetőnek érezzük magunkat.